Rýma a její účinná léčba

Pomalu přichází jaro a s ním i časté výkyvy v počasí. Číhají na nás různé formy nachlazení. Mohou za to výkyvy teplot, nedostatek oblečení a tak se dostaví přinejmenším pořádnou rýmou. Rýma nás obtěžuje a znepříjemňuje nám každý den.

V článku Vám poradíme, jak zmírnit její příznaky a jak rýmu léčit. Důležité je však dbát na její doléčení, jinak může dojít k vyvolání závažnějších potíží, jako je zánět dutin, nebo zejména u dětí, zánět středního ucha.

Rýma

Nebo-li infekce horních cest dýchacích. Dospělí rýmou trpí asi 3x za rok a děti až 12x. Dlouhodobě neléčená rýma může vést k huhňavosti, nedoslýchání, nočnímu pomočování a špatnému držení těla.

Jak na léčbu rýmy?

Zde se dá využít několika přípravků. Důležité je však dát si pozor na jejich užití. Ucpaný nos a s tím i spojené znesnadnění dýchání nás nutí sáhnout po nosních kapkách. Někdy dokonce častěji než po kapesníku. Ovšem tímto způsobem může dojít k předávkování nosními kapkami i k závislosti na účinné látce v nich obsažené. Nosní kapky samy o sobě však rýmu neléčí, jen nás na chvíli zbaví neschopnosti volně dýchat.

Dodržujte správné užívání, což je 5 – 7 dní, nepůjčujte si kapky s nikým jiným a neměli byste je používat ani při dalším onemocnění po nějakém čase. Závislost na nosních kapkách vzniklá dlouhodobým užitím a nesprávnou aplikací. Vyvolává akorát opačnou reakci nosní sliznice na podaný lék. Výsledkem je napuchnutí, podráždění i krvácivost až nevratné poškození sliznice.

Nejlepší lék na rýmu

Trápí-li Vás rýma zkuste využít na léčbu mořskou sůl. Na výběr máte z řady moderních přípravků. Roztoky přírodní mořské vody pomáhají i při silné, husté rýmě. Je možné jejich kombinace s nosními kapkami (dekongestanty).