Jaké chyby děláme při cvičení

Co stojí za tím, že nedokážeme dodržet svá předsevzetí o tom, že budeme pilně cvičit a věnovat se tomu, abychom měli dokonalou postavu. Jakých chyb se nejčastěji dopouštíme?

Za prvé si dáváme přehnané závazky. Zatěžujeme se tolik, že pak nejsme schopni dodržet to, co si slíbíme. Začít se cvičením bychom měli velmi pomalu a zlehka. Rozhodně bychom neměli začínat pořádným bejčením, ale k tomu se postupně potom dopracovat. Vyšší laťky si nasazujte postupně a ne hned najednou.

Další velkou chybou, kterou můžete udělat, je to, že nemáte motivaci. Bez ní to nepůjde. Motivace je to nejdůležitější, co k tomu všemu potřebujete, bez ní to nemá cenu. Nemůžete chodit na cvičení jen proto, že je to moderní a vaše sousedka tomu propadla.

Musíte chodit na cvičení proto, že chcete vypadat lépe, že si chcete zpevnit hýždě, že chcete mít krásnou postavu do plavek a ne proto, že vaše kamarádka říkala, že to cvičení je dobré.

Neočekávejte, že to půjde snadno. Zcela jistě nezhubnete mávnutím proutku, dost možná vás odradí to, že neuvidíte výsledky, ale nespěchejte. Rozhodně nezhubnete za jeden týden, ale chce to vytrvalost a čas. Výsledky se dostaví, ale později. Je jasné, že nebudete mít do měsíce vyrýsované břicho, ale že si budete muset počkat a pořádně na sobě máknout. Je to běh na dlouhou trať a lidé to většinou vzdávají jen proto, že mají pocit, že se s jejich tělem nic neděje.

Dost možná necvičíte správně a dost možná také proto, že cviky provádíte špatně, pak nevidíte výsledky, které byste vidět chtěli. Posilovat byste tedy měli raději s trenérem, aby vám ukázal, co děláte dobře a co naopak špatně. Jedině tak se naučíte cvičit, jak je potřeba.

Nekoukejte na to, jak cvičí ostatní, protože oni to také nemusí dělat dobře. Zvolte si takové cvičení, které vám půjde a při kterém si nebudete připadat jako poleno. Vsaďte na to, co by vás bavilo a co by vám bylo přirozené.