Oslaďte si život zdravými medy manuka z dálného Nového Zélandu.

To, že se na našem trhu objevují nekvalitní medy, je všem známo. Proto bychom měli v prodejnách pečlivě studovat složení a zemi původu. Jen tak předejdeme tomu, že investujeme do nekvalitního produktu, který našemu zdraví příliš neprospěje.

Kvalitní medy manuka

Že jste ještě neslyšeli o keřích manuka? Jde o rostliny rostoucí na Novém Zélandu, a jejichž květy obsahují nektar s látkou methylglyoxal v množství od 40 do 1000 mg/kg. Stejná látka je obsažena i v medu běžně dostupném u nás jenže s tím rozdílem, že jen v množství 10 mg/kg. Mimo to manuka obsahuje antioxidanty, kyselinu karbolovou, flavonoidy, karoteny nebo vitamín C.

Zajímavá a jediná akreditovaná metoda MGO pro správné měřené kvality medu manuka

Prof. Thomas Henle z Technické univerzity v Drážďanech vyvinul metodu MGO, kterou je zkoumán obsah methylglyoxalu v medu manuka. Jde o jediný měřitelný a vládou Nového Zélandu uznávaný způsob, jak určit kvalitu tohoto medu. Jiné způsoby měření kvality manukového medu by neměli výrobci používat, nejsou totiž oficiálně akreditovány.

 Med, který má skutečně sílu

Dle výzkumů stačí užívat denně med manuka v množství 3 lžiček a dosáhneme pomoci v boji proti nádorovým buňkám, posílíme imunitní systém, budeme předcházet civilizačním nemocím, zmírníme riziko artrosklerózy, infarktu, mrtvice, zažívacích potíží, průjmům, kožním problémům, lupénce, akné a mnohému dalšímu. Manuka má i antibiotické vlastnosti, takže přispěje k léčbě zánětů vedlejších nosních dutin. Antibakteriální vlastnosti medu bojují proti bakterii Helicobacter pylori, která má za následek žaludeční vředy, dále pak proti zlatému stafylokoku (MRSA). Užívání se doporučuje i při problémech s refluxem jícnu, při němž se šťávy ze žaludku vrací zpět do krku až úst.

Už po dvou týdnech užívání dochází ke zlepšení složení krve, zvyšuje se počet červených krvinek, hladina hemoglobinu i železa.

Vyberte si správný typ

Med manuka musí být vždy označen množstvím MGO. Minimální obsah je MGO 100+, maximální MGO 550+. Ze čtyř druhů zvolte takový, který bude přispívat k vašim konkrétním zdravotním problémům. I když se cenově liší od běžně dostupných medů, vězte, že stačí jen 3 lžičky denně a účinky poznáte během pár týdnů.

Bližší informace najdete na stránkách medymanuka.cz nebo na e-mailové adrese info@medymanuka.cz.