Archiv pro štítek: bolest břicha

Bolest břicha

Bolest, kterou každý z nás velmi dobře zná. Někdy jde jen o chvilkovou a primitivní bolest, která není nebezpečná, ale může nastat i taková situace, kdy z bolesti břicha může být velmi nepříjemné onemocnění.

Jaké mohou být bolesti břicha?

Bolest břicha může být zárodkem pro mnoho chorob, a proto je někdy velmi obtížné přijít na to, která nemoc vás právě trápí. Pro usnadnění se používá rozeznávání typů bolesti a dále také lokality, kde bolest cítíte.

Typ bolesti:

Tupá bolest – nejde o velmi bolestivý projev, ale je po nás nepříjemný, protože cítíme jistý tlak v břiše.

Ostrá bolest – jde o různé píchání. Mnohdy vás píchá v jednom místě a cítíte je třeba při nějaké zátěži, výjimečně může nastat i náhle.

Křečovitá bolest – křeče v oblasti celého břicha, které mohou dojít do takových stádií, že se cítíte stažený a nelze vám ani se narovnat. Někdy mohou být souvislé, ale často jsou mezi nimi intervaly, kdy vám na chvíli povolí.

Nadýmaní – když se vám vaše břicho nafoukne. Mnohdy bývají doprovázeny křečemi a v takovém případě pravděpodobně jde o zadržování plynů.

Lokalita bolesti:

Uprostřed nadbřišku – v takovém případě může jít podráždění žaludku, žaludeční vřed a nemoc jícnu. Dokonce se tímto způsobem může projevit i psychické stresy, které souvisí s páteří. Jestli je bolest rozlehlá po celém břiše, tak je nutné zavolat lékaře, protože může jít o zánět pobřišnice.

Levý nadbřišek – může jít o zánět a jiné onemocnění slinivky břišní.

Pravý nadbřišek – tuto bolest břicha mohou vyvolat žlučníkové kameny, zánět žlučníku či onemocnění jater. Bolest může být velmi intenzivní.

Oblast pupku – nejčastěji jde o břišní kýlu či natažení břišních svalů, ale může být spojeno i se střevními problémy. V takovém případě je dobré masírovat si břicho, aby se uvolnilo a pokud to nepomáhá, tak samozřejmě dojít k lékaři.

Bolesti v podbřišku – když cítíte bolest břicha v oblasti podbřišku, může dojít k onemocnění spojené s pohlavními a močovými orgány. Jako jsou záněty močového měchýře, močové trubice, vaječníku a podobně.

Každopádně by se žádná bolest neměla podceňovat a už jen pro svůj vnitřní klid byste měli navštívit lékaře, abyste se ujistili, že vaše bolest není příznakem nějaké nepříjemné nemoci.

Nepříjemná a častá bolest břicha

Bolest břicha může mít mnoho příčin a kde je hledat? Někdy za to může jídlo, stres, ovulace, jindy těžká práce nebo onemocnění.

K tomu, aby bylo jasné o jakou bolest břicha jde, je nutné přesně uvést, jak se projevuje, jak je silná a v jakých místech se nachází. Celý příspěvek