Archiv pro rubriku: Vyšetření

Hledání stomatologa v Praze

Hledat kvalitního stomatologa v Praze může být doslova noční můrou. Pokud si myslíte, že stomatologie Praha je na té nejvyšší úrovni u nás, rozhodně nejste zase tak daleko od pravdy, ale i zde se najdou lékaři, jejichž služby jsou buďto příliš drahé, nebo zcela nedostupné. Stejně tak se může stát, že narazíte na zubaře z Prahy, který nebude patřit právě k nejšikovnějším a zubní péče bude spíše problematická.rtg-kontrastni

Málo zubařů v celé České republice

Zubních ordinací v Praze je poměrně hodně, ale jaká je situace v jiných místech naší vlasti? Není to nikterak valné, zubařů je stále méně a v důsledku toho také přibývá těch méně kvalitních, zvyšují se ceny za služby. V některých městech, nebo i na vesnicích je zubní péče zcela nedostačující a kvalitních odborníků je až triskní nedostatek. Ani nemluvě o mnohdy špatném vybavení a ne právě kvalitním zázemí obvodních zubních lékařů.

Přitom je péče o zuby je tolik důležitá a často hodně problematická. Pokud navštívíte web zubni-praha.cz, můžete si prohlédnout takové služby, jako jsou moderní zubní implantáty Praha, nebo dentální hygiena Praha 2. Nechte se ošetřit kvalitně a za přijatelné ceny, vydejte se do zubní ordinace na Praze 2, kde budete zbaveni strachu ze zubaře.

Zbavte se svého strachu ze zubaře

Zubař z Prahy vás zbaví konečně vašeho strachu. Pokud navštívíte zmiňovaný web, můžete si zvolit také méně standardní zákroky, zubní ordinace Praha je skutečně kvalitě a moderně vybavena, takže každý úkon bude na té nejvyšší profesionální úrovni. Co je velmi podstatné, to je také příjemné prostředí nejen z hlediska prostor ordinace, ale také z pohledu samotného personálu. Ten se snaží vždy vyjít maximálně vstříc klientovi a pacientovi, vše je s ním konzultováno a nechybí ani praktické ukázky, například v rámci služby dentální hygiena Praha 2.

Nyní už se nebudete muset bát, neboť tým zkušených lékařů se postará o dokonalé, a především bezbolestné ošetření. Anestezie může být lokální nebo celková, to záleží na složitosti prováděné operace, cílem je pak vždy absence jakékoliv bolesti. Moderní stomatologové z Prahy 2 dokážou skutečné zázraky.

Dopřejte si nejlepší péči na zubní klinice Praha

Zubní ordinace Praha a zubař Praha s nejmodernější péčí na vás čeká v místě se skvělou dostupností, přímo v centru. Pro urgentní záležitosti zde můžete dokonce využít zubní pohotovost. Dobrá dostupnost a poskytování komplexní péče jsou hlavní přednosti této moderní zubní kliniky Praha. Jde o zařízení využívající nejnovější postupy a technologie, ke spokojenosti pacientů a se snahou dosáhnout co nejlepšího a nejhezčího výsledku.ordinace_4

Prevence, zákroky i estetická stomatologie

Zubní ordinace Praha a stomatologie Praha se zaměřuje nejen na běžnou prevenci a zákroky, ale i na stomatologii estetickou. Na vzhled zubů je dnes kladen velký důraz. Moderní medicína přináší nové možnosti, a jinak tomu není ani v oblasti stomatologie. Moderní metody dokážou srovnat zuby nejen dětem, ale částečně i dospělým. Nikdy není pozdě se svými zuby něco dělat. Pokud jste v dětství rovnání zanedbali, navštivte ortodoncii Praha a nechte si alespoň částečně zuby srovnat. Uvidíte, že tohoto kroku nebudete litovat. Aplikace rovnátek Praha není bolestivá a mnohé napraví. Vydržet trochu nepohodlí určitě za krásu stojí.

Bělení a čištění zubů

Další oblíbenou metodou je bělení zubů nebo čištění ultrazvukem. Tím se zabývá dentální hygiena Praha. Zářivě bílé zuby má málokdo od přírody, většinou je třeba tomu pomoct. Bělení a čištění je k zubům šetrné a nepůsobí bolest. Spolehnout se můžete na nejlepší výsledky, které dnešní medicína nabízí.

Rovnátka Praha pro děti i dospělé

Pokud jste zanedbali rovnání zubů v dětství, není všem dnům konec. Zuby lze alespoň částečně srovnat i v pozdějším věku. Výsledky s rovnátky Praha mohou být až překvapující. Ortodoncie Praha sice nedokáže vyloženě zázraky, ale zvládne mnohé vylepšit. Nikdy není úplně pozdě aby Vám pomohl zubař a stomatolog Praha

Zákeřné a stále častější alergie

Blíží se jaro, což pro hodně lidí znamená značné změny. Je to hlavně období, kdy začíná být teplo, takže můžeme konečně vyměnit zimní bundy a boty za mnohem pohodlnější oblečení jako jsou trička a šortky.

Pro někoho to ovšem znamená méně oblečení, ale více kapesníků vždy při ruce. S jarem totiž začínají kvést květiny a tím pádem přichází i začátek pylové sezóny. Na alergie trpí téměř polovina populace.

Alergie

Alergie je reakce těla na určité látky. Snaha bránit se před vlivy působícími z venku. Nejčastější alergie jsou na pyl z rostlin, které na jaře začínají kvést nebo na roztoče.

Jak alergii poznat?

Příznaky alergií bývají zarudlé oči, rýma a kašel. Je to ovšem u každého jiné, takže někdo jenom smrká a u někoho se příznaky projevují všechny. Pokud se u vás některý z těchto příznaků objeví, vyhledejte okamžitě doktora.

Nebojte se, okamžitě není proto, že by to byla smrtelná choroba, ale pouze proto, že pokud se však podchytí, dá se proti tomu stále něco dělat. Doktor vám udělá spoustu testů na různé látky. Budou vám na ruku kapat různé roztoky, většinou nejčastější alergeny – pyl, zvířata, roztoče… Poté vás budou muset píchnout, aby vám roztok aplikovali až pod kůži. Po chvilce čekání v čekárně se buď začnou dělat červené fleky nebo nezačnou. Moc bych vám všem přála, aby se žádná červená místa neobjevila, protože ty značí alergii na určitý roztok, který byl na tomto místě aplikován.

Jak alergii léčit

Tělo se brání na určitý konkrétní podnět. První krok pro léčbu je zjistit vůbec, na co máte alergii. Když jsou vám zjištěny alergie, může začít léčba.

Alergolog vám do těla aplikuje vysokou dávku alergenu, na který vaše testy reagovaly pozitivně. Tělo si postupem času začne vytvářet vlastní protilátky. Pokud dáváte přednost přírodní léčbě, pak je tu také možnost. Buď různými antialergickými krémy nebo emulzemi.

Pokud máte alergii třeba na roztoče, pak je vhodné koupit si vhodnou peřinu a polštář. Zda-li je vaše alergie opravdu silná, rozmyslete si, zda budete mít v bytě/domě domácí mazlíčky. Je velice těžké se s nimi rozloučit, ale pokud vám to pomůže, pak byste to měli udělat. Vaše zdraví je mnohem přednější.

Pokud jste milovník chození do přírody, pak si pořádně rozmyslete, kdy vyrazíte. I když si myslíte, že pylu je v ovzduší pořád stejně, pak se mýlíte. Pokud vyrazíte brzy ráno nebo již k večeru, pak se vám bude dýchat mnohem lépe, i tak bude lepší, když se budete vyhýbat loukám, kde veškeré rostliny kvetou. Raději si zajděte do lesa nebo k rybníku. Pokud máte rádi jaro a rádi vyrážíte někam na dovolenou, pak je vhodné místo hory nebo moře, kde se začíná sezóna pro alergiky posouvat.

Nádory varlat – jednoduché samovyšetření

Nádory varlat – jednoduché samovyšetření

1348Občas i na velkých zpravodajských serverech vyjde zajímavý článek. Jedním z takových je článek o nádoru varlat a způsobu, jak se člověk může sám preventivně vyšetřit. Velice potřebný článek, jen více takových.

Pokud vás zajímá více informací o rakovině varlat, stačí zagooglit, je toho docela dost. O samovyšetření varlat najdete informace a další odkazy i na wikipedie. Není problém ani odbornější literatura na tohle téma: Nádory varlat.

Samovyšetření prsu

Samovyšetření prsu

V minulém článku bylo zmíněno, jak samovyšetření varlat můžeme preventivně předcházet pozdnímu odhalení jejich nádorů a jak takové vyšetření provádět. Na idnes.cz se teď objevil i článek pro dámy s video návodem, jak provést samovyšetření prsou.

Samotné samovyšetření prsů samozřejmě není dostačující a rozhodně nenahradí důkladnou a pravidelnou prohlídku u gynekologa. Přečtěte si další informace o nádoru prsů.

Proč chodit na cytologické vyšetření

Proč chodit na cytologické vyšetření

Cytologie je odborný termín pro nauku o buňkách. U laické veřejnosti se tímto názvem označuje zkráceně cytologické vyšetření, většinou při vyšetření rakoviny děložního hrdla. Cytologické vyšetření je jednoduché vyšetření, při kterém se získává část buněk z lidského těla – například stěrem, které jsou pak zkoumány. Provádí se především v oboru gynekologie ale také v plicním lékařství, kde v obou dvou případech slouží k prevenci rakoviny.

Karcinom děložního hrdla

Jedná se o jedno nejčastějších rakovinových onemocnění u žen v České republice (spolu s rakovinou prsu). Jeho původcem jsem pravděpodobně lidské papillomaviry (používá se zkratka HPV). Ty se přenáší mezi lidmi a šíří pohlavním stykem. Setkají se s nimi každé dvě ze tří žen. U většiny z nich se jim organizmus dokáže ubránit a pouze o malého procenta viry zůstanou v organizmu, kde v pozdějším věku (zpravidla nad 35 let) mohou rozvinout toto onemocnění – rakovinu děložního čípku. Ročně je u nás diagnostikováno kolem 1000 případů rakoviny děložního hrdla (na 100 000 žen připadá ročně 20 nově zjištěných případů) a zemře na něj zhruba 350-400 žen.

Prevence

Jednou z možných prevencí je očkování proti papillomavirům. To je potřeba provádět v čas, nejlépe ještě před započetím sexuální aktivity (očkování se většinou provádí ve věku od 12 do 25 let). Část očkování zpravidla hradí zdravotní pojišťovny (vakcíny Ervarix i Silgard) – cena se pohybuje okolo 7 000 Kč.

1028Mnohem významnější je v prevenci právě cytologické vyšetření (neboť vakcínu je možné aplikovat jen v případech ještě před stykem s papillomaviry). Právě toto vyšetření se stalo součástí screeningu v České republice. Screening je termín pro plošné preventivní vyšetření populace ve snaze odhalit včas vážná rakovinová onemocnění. Cytologické vyšetření se provádí u gynekologa stěrem buněk z děložního hrdla a následným testem v cytologické laboratoři – hledáním možných abnormalit, které by naznačovaly možné rozvinutí onemocnění. Jde o preventivní vyšetření, které umožní včas zachytit onemocnění a zabránit jeho plnému propuknutí. V ranných fázích onemocnění stačí jen malý zákrok, který může zachránit ženě život. Proto je velice důležité vyšetření podstupovat pravidelně, jednu každý rok. Toto vyšetření navíc plně hradí zdravotní pojišťovny, takže není žádný rozumný důvod, ho neabsolvovat.