Hormonální jóga pro ženy, které s přechodem bojují

Přechod je jistě nemilá věc, ale pokud se s ním dobře poperete psychicky, tak vás tolik nezasáhne. A existuje několik aspektů, jak přechod zvládnout. A jedním z nich je také uvolnění při cvičení jógy, která je určena právě pro ženy v přechodu.

Může mi cvičení pomoci s přechodem?

Přestože se to mnoha ženám zdá nemožné, tak hormonální jóga je speciální druh cvičení, kdy jsou cviky sestaveny tak, že pokud je cvičíte, tak se vám zvedne hladina estrogenu, což je samozřejmě dobře, protože právě tento krok může stabilizovat hormonální systém. Pokud budete hormonální jógu praktikovat pravidelně, tak se vaše tělo samo naučí pracovat s hormony, což může přinejmenším zjemnit příznaky, které jsou s přechodem spojeny.

V lepších případech dokonce mohou některé příznaky odstranit, nejčastěji se ženy v přechodu pomocí hormonální jógy zbavují přehnaného pocení, ale samozřejmě, že u každé ženy to může být jinak a každé může pomoci trochu jiným směrem. A upřímně když cvičíte, tak na chvíli myslíte na své tělo a na to, co právě děláte a nemáte čas se stresovat tím, že jste v přechodu, takže vás to na chvíli zbaví stresu. Takže obecně můžeme říct, že hormonální jóga pomáhá i zlepšit náladu.

Chtěla bych to vyzkoušet!

Hormonální jóga je jistě lákavá, navíc jsou zde cviky, které jsou opravdu jednoduché, takže se nemusíte bát, že by byly pro vás náročné. Pokud si jí chcete vyzkoušet sami v pohodlí vašeho domova, tak si můžete najít nějakou sestavu cviků na internetu, kde si můžete rozjet i video. Avšak jestli chcete mít jistotu, že to děláte správně, zejména zda správně dýcháte, protože to je u každého cvičení důležité a hormonální jóga není výjimkou, tak raději zvolte cvičení s odborníkem. To lze dvěma cesty, buďto budete cvičit v kurzu skupinkově anebo si zajistíte vlastního trenéra.

Vedlejší účinky

Pravdou je, že hormonální jóga nemusí být nutně jen pro ženy v přechodu, dokonce jsou odborníci, kteří tento způsob cvičení doporučují i ženám, které mají problémy s otěhotněním, protože uvolnění hormonů může mít pozitivní vliv na funkci vaječníků. Bohužel je zde i skupin žen, kterým se hormonální jóga nedoporučuje, a to jsou ženy, které mají onemocnění, která jsou spojena s hormony, jako je například rakovina anebo také problém se štítnou žlázou.

Hormonální jóga je malý zázrak pro každou ženu, která má hrůzu z přechodu, protože s tímto cvičením si můžete přechod trochu zpříjemnit.