Proč jsou lékaři proti porodům doma

V dnešní době se v civilizovaných zemích rodí hlavně v porodnici. Jsou stále ale ženy, které porod v nemocnici odmítají a chtějí rodit doma. Výhoda porodu doma je to, že rodíte v místě, kde se cítíte bezpečně, nemusíte se bát cizího prostředí, ve kterém se necítíte dobře, může ve vás vyvolávat úzkost a strach, což mnoho žen velmi chápe. Cítily to stejné, prostředí nemocnice opravdu vyvolávalo úzkost a napětí a přály si raději rodit v noci, aby kolem neběhalo zbytečně moc personálu, protože berou porod za velmi osobní věc.

Rodit doma ale nechtěly, protože se bály komplikací, a tak si mnohé vybraly alternativní porodnici, kde byly jen ony a jejich dula a kde lékaři byli připraveni na to, kdyby se cokoliv dělo.

Tohle je asi tak nejjednodušší řešení toho, pokud se porodu bojíte. Lékaři moc dobře vědí, že porod doma není bezpečný a že se může stát cokoliv, a tak rodičkám, které chtějí v domácím prostředí rodit, v tomto brání.

Jediná země, kde se rodí doma a kde doma rodí skoro polovina žen je Nizozemsko. Nizozemsko má k těmto účelům,  vybavené sanitky, které jsou okamžitě v pohotovosti, kdyby nastal problém. Navíc je zde rovinatý terén a není tak těžké být rychle na místě.

Lékaři ale nechtějí porody doma vidět z toho důvodu, že velmi často může jít dítěti o život a pokud tomu tak je, tak lékaři mohou hned reagovat a samo zřejmě tuto situaci zjistí, jenže doma, kde jsou ženy bez přístrojů, nezjistí vůbec nic a v tom může být problém.

Dříve byly případy, kdy se doma rodilo často a to hlavně proto, že nebyly telefony, nemocnice od vesniček byly daleko a tak celkově to bylo velmi složité se do porodnice dostat. Pokud chcete porod v soukromí, tak i to je možné v nemocnici. Existují porodnice, které nabízí tyto služby a pokud chcete rodit v klidu a v domácím prostředí, tak vám toto nabídnou.