Archiv pro štítek: dietní jídelníček

Jak by měl vypadat správný jídelníček na hubnutí?

Rozhodli jste se zhubnout, k čemuž vám má pomoci také jídelníček na hubnutí? Pokud je tomu skutečně tak, podívejme se na to, jak by měla tato dieta v ideálním případě vypadat, aby pomohla.

Prvním specifikem je rozhodně rozpis vašich jídel, která bude daný jídelníček obsahovat. Zapomeňte na nepravidelnou konzumaci, stejně jako zapomeňte i na to, že budete jíst jenom několikrát denně. Základem by měla být strava pravidelná, kterou budete mít rozepsanou minimálně na 5 porcí denně, a to v pravidelných intervalech.

Každý jídelníček na hubnutí by měl být na míru vašim potřebám

Každý z nás je jiný. Máme jiný metabolický typ, jiný věk, jiné cíle, ale také zcela jiný denní režim. To vše, ale i mnoho dalších věcí by měl správný jídelníček na hubnutí respektovat. Jedině tak budeme mít jistotu, že bude skutečně bez jakýchkoliv problémů fungovat. Budeme tak mít jistotu také toho, že nebudeme hladovět a přísun jídla, stejně jako potřebné energie bude takový, jaký má být. S tím souvisí i jeho úprava třeba ve chvíli, kdy se v rámci hubnutí rozhodneme pro sportovní aktivitu, která může být také spojena se zvýšeným výdejem.

Náš dietní jídelníček by měl být pestrý

Nevěřte časopisům a různým dietám, které propagují celebrity. Velmi často mají společnou jednotvárnost a výrazné omezování jídla. Takové diety způsobí nepříjemné pocity, zdravotní komplikace, ale mohou být spojené také s jo-jo efektem. Správný dietní jídelníček by měl být hlavně pestrý. Nemělo by chybět hlavní zastoupení živin, jako je vláknina, bílkoviny, ale i pro tělo nezbytné tuky nebo sacharidy. Ani bez nich se neobejdeme. Pestrost by následně měla být založena na kombinaci různých druhů jídel, kde určitě nemusí být základem nutně jenom zelenina. Právě naopak. Nemusí chybět přílohy, mléčné výrobky, ale také maso, nebo oblíbené ryby.