Archiv pro štítek: jídelníček na hubnutí

Jak na správné hubnutí?

Rozhodli jste se udělat něco se svou váhou? Rozhodně je to krok správným směrem. Podívejte se s námi na několik hlavních tipů, jak na správné hubnutí. Tedy na to, aby bylo především efektivní.

V první řadě je určitě třeba zapomenout na několik mýtů. Ty jsou spojeny hlavně s tím, že budete muset hladovět, stejně jako mohou být spojeny také s tím, že vaše dieta bude jednotvárná. Toto už dávno neplatí, jelikož jak ukazují výživový poradci, jde to i jinak. A to mnohem pohodlněji a pro mnohé určitě jednodušeji.

Při hubnutí je základem správný jídelníček

Ten by měl respektovat několik důležitých pravidel. Tím prvním je to, že každý dietní jídelníček by neměl obsahovat jídla tučná, nezdravá, nebo příliš slaná. Měl by být co možná nejpestřejší a jak skladba živin, tak samozřejmě také kalorické hodnoty by měly odpovídat našemu dennímu zatížení. Jedině tak nebudeme při hubnutí pociťovat hlad a váha přitom stále půjde dolů. Dalším důležitým pravidlem je však i pravidelný příjem jídla. Doporučuje se za den přijmout i 5 porcí, které budou rozloženy v rámci celého dne. I to přispívá k tomu, že kila půjdou pohodlně dolů.

Kvalitní jídelníček na hubnutí podpoříme sportem

Správná skladba potravin bude mít za následek to, že naše tělo dostane každý den to co má, a nebude mít potřebu dále cokoliv ukládat. Právě v tomto je jídelníček na hubnutí tak unikátní. Zapomínat bychom však neměli ani na současné spalování tuků. To díky lidskému metabolismu může probíhat zcela automaticky. Dobré je však také podpora spalovacích procesů, v čemž nejvíce pomůže aerobní sportovní aktivita. Příkladem je běh, stejně jako plavání, nebo neméně oblíbená jízda na kole. To vše jsou možnosti, jak se přebytečných tukových zásob zbavit a dosáhnout ideální váhy bez nepříjemných postupů, které radí některé časopisy, nebo internetové servery.

Jak by měl vypadat správný jídelníček na hubnutí?

Rozhodli jste se zhubnout, k čemuž vám má pomoci také jídelníček na hubnutí? Pokud je tomu skutečně tak, podívejme se na to, jak by měla tato dieta v ideálním případě vypadat, aby pomohla.

Prvním specifikem je rozhodně rozpis vašich jídel, která bude daný jídelníček obsahovat. Zapomeňte na nepravidelnou konzumaci, stejně jako zapomeňte i na to, že budete jíst jenom několikrát denně. Základem by měla být strava pravidelná, kterou budete mít rozepsanou minimálně na 5 porcí denně, a to v pravidelných intervalech.

Každý jídelníček na hubnutí by měl být na míru vašim potřebám

Každý z nás je jiný. Máme jiný metabolický typ, jiný věk, jiné cíle, ale také zcela jiný denní režim. To vše, ale i mnoho dalších věcí by měl správný jídelníček na hubnutí respektovat. Jedině tak budeme mít jistotu, že bude skutečně bez jakýchkoliv problémů fungovat. Budeme tak mít jistotu také toho, že nebudeme hladovět a přísun jídla, stejně jako potřebné energie bude takový, jaký má být. S tím souvisí i jeho úprava třeba ve chvíli, kdy se v rámci hubnutí rozhodneme pro sportovní aktivitu, která může být také spojena se zvýšeným výdejem.

Náš dietní jídelníček by měl být pestrý

Nevěřte časopisům a různým dietám, které propagují celebrity. Velmi často mají společnou jednotvárnost a výrazné omezování jídla. Takové diety způsobí nepříjemné pocity, zdravotní komplikace, ale mohou být spojené také s jo-jo efektem. Správný dietní jídelníček by měl být hlavně pestrý. Nemělo by chybět hlavní zastoupení živin, jako je vláknina, bílkoviny, ale i pro tělo nezbytné tuky nebo sacharidy. Ani bez nich se neobejdeme. Pestrost by následně měla být založena na kombinaci různých druhů jídel, kde určitě nemusí být základem nutně jenom zelenina. Právě naopak. Nemusí chybět přílohy, mléčné výrobky, ale také maso, nebo oblíbené ryby.