Archiv pro štítek: léčebné prameny

Odpočinkem ku zdraví

Abychom byli zdraví, měli bychom dodržovat jisté zásady. Hned tou první je správný odpočinek, protože tělo se dokáže regenerovat. A znáte lepší odpočinek, než v teplé koupeli? Snad jen ten, kdy je koupel nejen teplá, ale má i léčebné účinky, tak jako to mají na Slovensku.

Jeden ze tří unikátů

Slovensko se může pyšnit několika prameny, které mají léčebné účinky. A zdejší města zná mnoho lidí, které je za tímto účelem navštěvují. Avšak takovou specialitou mezi všemi jsou lázně Sliač, protože tyto mají speciální složení, že najdeme jen jedny ve střední Evropě. Pokud byste chtěli navštívit ještě jiné lázně, které mají stejné anebo velice podobné složení, tak byste museli vycestovat do Španělska, Argentiny či Austrálie, čímž lze jen doložit, že jsou opravdu vzácné.

Čím jsou tyto lázně výjimečné?

Jedinečnost těchto léčebných pramenů spočívá v tom, že kromě minerálů obsahují také vřídelní plyn. Jedná se o vysoký obsah kysličníku uhličitého, který se za normálních podmínek v tomto obsahu nevyskytuje, což je právě tím kouzlem. A bylo dokázáno, že právě tento plyn může mít také dobrý vliv na vaše zdraví.

Co kombinace minerálů a plynu dokáže vyléčit?

Samozřejmě, že zde mohou jet i lidé, kteří jsou zdraví a chtějí si jen odpočinout, avšak tyto lázně jsou hojně doporučovány těm, kteří mají jisté problémy. Jedná se o běžné civilizační nemoci, mezi které patří také vysoký krevní tlak, choroby tepen a žil. Léčebné prameny vám také mohou pomoci s léčbou srdce a různými srdečními chorobami, kde je jejich úspěšnost nejvíce vidět. A nevidí se mnoho pramenů, které dokážou ulevit vašemu srdíčku. Dokonce se zde můžete přijet léčit se ženskými nemocemi.

Léčba odpočinkem

Když lidé slyší slovo lázně, většinou si vybaví různé rehabilitace a cvičení. Avšak v těchto lázních je to všechno jinak, obdobně jako v ostatních termálních lázních na Slovensku, i zde si lidé chodí odpočinout. Je velice příjemné si čas od času oddychnout a aspoň na chvíli se položit do horké vody a na nic nemyslet. A právě základem léčby ve vodě s minerálními prameny je totiž jen si do ní lehnout a odpočívat. Pomůžete tím nejen svému fyzickému zdraví, díky dokonalému složení, ale ve své podstatě tím ulevíte se své psychice, protože se na chvíli odreagujete a budete myslet na příjemné věci. Pravdou je, že někteří pro zvýšení efektivity spojují koupání s masážemi či rašelinovými zábaly a podobně.

I aktivní odpočinek je odpočinkem

Pokud vás přestane bavit jen tak polehávat v teplé vodě, tak se můžete projít po některé z turistických tras, které jsou pro návštěvníky lázní vytvořeny v prostředí lázní. Klidně se můžete začít i věnovat sportu třeba na zdejších tenisových kurtech. A v případě, že jste lázně navštívili v zimním období, tak vás také čeká jistá aktivita, protože můžete využít připravených tras pro běžecké lyže.

Je velice příjemné si jen tak lehnout do horké vody a odpočívat a ještě lepší je, když tam ležíte s pocitem, že ulevujete i svému zdraví.