Archiv pro štítek: virózy

Na velikosti záleží – hlavně u vitamínů

Na velikosti záleží – hlavně u vitamínů

Po delší době jsem zase vyrazil do lékárny. Zásoby běžných serepetiček proti nachlazení a virózám jsem vyplýtval pří poslední v říjnu a z lenosti jsem je ještě nedoplnil. Aktuální stav nachlazení mě donutil tuto chybu jít napravit.

Už při vstupu do lékárny jsem měl divný pocit, ale netušil jsem proč. Po chvilce otálení u pokladny jsem si konečně uvědomil, že to je pocit prázdna. Lékárna byla docela vybílená. Vzal jsem si jedno z několika posledních balení Strepsils a jeden životně důležitý Otrivin. Chtěl jsem ještě multivitaminy, které mě došli už kdysi dávno a na které jsem se vybodl a žil jen z balení vitamínu C. Ty už nebyli vůbec. Nabídka byla jen nějaké divné rozpustné, tak jsem je zamítl a vyrazil do další lékárny. Zvláštní co udělá pokles teploty na -4˚C. Nebo že by to tak řádila ta mexická chřipka?

V další lékárně už na tom tak špatně nebyli a vitamíny měli. Jen mě opět pobavil humor farmaceutických firem, zřejmě inspirovaných v Rusku jejich ruskou matroškou. Doufám, že příští rok si balení 100 kusů vitamínů nebudu muset odnášet v kufru. To se fakt vyplatí dělat takové nesmyslné krabičky? Dyť už v lékárně na pultě vedle sebe bylo jasné, že to je poloprázdná krabička.

A fotka pro pobavení: Ve velké krabičce je další malá a až v té je plastová krabička s vitamíny. Holt firmy z nás sice dělají zdravé lidi, ale zároveň i blbce.