Archiv pro štítek: zdravé hubnutí

Jak vypadá přirozené hubnutí?

Nadváha je jedním z problémů řady současných lidí. Jak s ní bojovat? Ideální cestou je přirozené hubnutí. Málokdo ale má jasno v tom, jak vypadá. Podívejme se na několik základních specifik.

Hned první specifikum se týká samotného dietního režimu. Zde platí, že nás nečeká jakékoliv hladovění, jelikož nám je napsán jídelníček na hubnutí. Tedy individuální denní režim, který obsahuje ty správné potraviny a správná jídla. Pravidelná konzumace následně vede právě k tomu, že nejenom nepociťujeme hlad, ale zároveň dokážeme hubnout. Jde tedy o velmi efektivní dietu, která funguje.

Při přirozeném hubnutí je úbytek váhy pozvolný

Možná jste už slyšeli o tom, že existuje dieta, která vám pomůže během několika dní shodit i několik kilogramů. Tento postup je samozřejmě špatný. Nejenom, že to může mít zdravotní následky, ale mnohdy hubneme jenom proto, že nejíme a z našeho těla následně vylučujeme potravu z našich střev. Ve výsledku to není hubnutí, ale spíše pročištění našeho těla. Správný režim je totiž spojený s pozvolným úbytkem. Ten může být u každého individuální a souvisí s jeho přístupem, aktuální váhou, stejně jako se sportovní aktivitou. Platí, že během měsíce můžeme zhubnout 2 – 5 kilogramů. A to tuků!

Zkuste zdravé hubnutí a váha se vám již nevrátí

S cestou přirozeného hubnutí souvisí mimo jiné i to, že se nám naše původní váha již nemusí vrátit. Nečeká nás tedy žádný nepříjemný jo-jo efekt, který je známý právě u drastických diet. Správně koncipovaný dietní jídelníček tento problém zcela eliminuje. Stejně tak zdravé hubnutí eliminuje i zdravotní problémy. Cítíme se skvěle, zlepšujeme naši kondici a máme dostatek energie. Tedy protiklad k situacím, které nás čekají ve chvíli, kdy se rozhodneme odmítat stravu a vlivem toho také hladovět. Ani to není ten správný postup, který by nám měl přinést v dlouhodobém horizontu ony kýžené výsledky, na které tak čekáme.