Bolest nohou

Bolest, kterou určitě všichni zcela dobře znáte. A ať už je zapříčiněná čímkoliv, vždy je nepříjemná a vždy se pokoušíme se ji co nejrychleji zbavit, avšak ne vždycky to tak snadno jde.

By: Peter

Jak se projevuje bolest nohou?

Určitě každý znáte ten pocit, kdy na své nohy nemůžete ani šlápnout, ale vždy může být ta bolest jiná a jinde. Někoho bolí klouby, cítí tlak, pálení, svírání a podobně. Jiného zase bolí svaly, jak ho táhnou nebo také pálí a podobně. Anebo také můžete dostat křeče, je mnoho příčin bolesti nohou a proto také existuje tolik možností.

Čím může být bolest nohou způsobena?

Přetažení – asi nejčastější příčina bolesti nohou. Stačí, když dlouho děláte věc, na kterou nejste, zvykli, když dlouho stojíte nebo najednou ujdete mnoho kilometrů a podobně. Pokud člověk není zvyklý, stačí opravdu málo a můžete cítit bolesti.

Stáří – samozřejmě, že čím j člověk starší, tím má častější bolesti, protože to tělo chabne, klouby jsou léty opotřebované a už nevydrží tolik, jako za mlada. Ale každého to čeká.

Nemoci – existuje několik onemocnění právě nohou, jako je třeba asi nejběžnější – ploché nohy a podobně, které způsobují bolest nohou. A také existují nemoci, které mohou být spojeny s bolestmi nohou.

Dědičnost – na světě je mnoho lidí, kteří už jako mladí trpí nějakými specifickými bolestmi nohou, které jsou většinou způsobeny jistou nemoci. Mnohdy jde o věci, které tito mladí lidé zdědili po svých rodičích. Jsou jisté nemoci, které se pravidelně dědí z generace na generaci.

Jak lze bolest nohou vyléčit?

Záleží na tom, o jakou bolest jde. Pokud jde jen o námahu, tak stačí chvilka odpočinku, po případě nějaká chladivá mast a za nějakou dobu se vám uleví. Ale pokud jde o něco závažnějšího, tak mají lidé předepsané léky anebo dokonce někdy hrozí i operace, v nejhorším případě takoví lidé mohou zůstat na invalidním vozíčku.

Jde žít s bolestí nohou?

Samozřejmě, že ano. Pravdou je, že mnohdy je daná osoba omezena, aby své nohy nenamáhala tolik, ale pokud neskončí na vozíčku, tak může žít jako normální člověk, akorát z něj nebude vrcholový sportovec. Ovšem i na vozíčku jde vést normální a krásný život.