Zařizujete si ordinaci? Nezapomeňte na kvalitní zdravotnické pomůcky a přístroje

Otevření soukromé ordinace se neobejde bez splnění řady právních, legislativních a personálních povinností. Naštěstí jsou tu i praktičtější, a bezpochyby příjemnější, starosti, jako je například i zařizování ordinace.

Pokud jste se rozhodli investovat svůj čas a peníze do otevření soukromé ordinace, určitě chcete, aby u vašich pacientů či návštěvníků vzbuzovala důvěru. Jak ji tedy zařídit, aby u vás byli lidé v klidu a cítili se zde příjemně?

Zdravotnický nábytek

Základem ordinace jsou odborné přístroje a pomůcky. Ale kromě nich nesmí chybět ani nábytek. Ten by měl být funkční, aby představoval pro lékaře a další personál co nejpraktičtějšího pomocníka.

Mezi základní vybavení patří vyšetřovací lůžko nebo křeslo, skříň na dokumenty a vozík či instrumentální stolek na uskladnění zdravotnických prostředků a nástrojů. Další kousky nábytku se odvíjejí už od toho, o jakou ordinaci jde.

Zařídit ale musíte i čekárnu. Nemusí to být nic složitého. Stačí, aby si měl pacient kde sednout a odložit si věci zatímco bude čekat na vyšetření. K tomu poslouží lavička, židle, malý stolek a věšák.

Lékařské přístroje

Stejně jako v případě nábytku, i lékařské přístroje se do ordinace vybírají podle její specifikace. U kardiologa nesmí chybět EKG přístroje a měřiče krevního tlaku, fonendoskopu, oční lékař se zase neobejde bez oftalmometru. Jde o nemalou investici, proto je důležité, aby byly lékařské přístroje kvalitní a bez poškození vydržely několik let.

Zdravotnické pomůcky

Zdravotnické pomůcky se primárně využívají v nemocnicích a na klinikách – tam, kde jsou pacienti i hospitalizováni. Při své práci se s nimi však potká i lékař specialista, pokud je svým pacientům předepisuje. Lékař by proto měl mít základní informace o tom, kde si pacient může zdravotnické pomůcky vyzvednout a kolik za ně zaplatí.

Spotřební materiál

V žádné ordinaci nechybí ani spotřební materiál. Nejčastěji se používají latexové rukavice, návleky na boty, ochranné roušky a různé sterilní pomůcky.

Kvalitní lékařské přístroje si lékař kupuje na několik let. Při spotřebním materiálu platí přesný opak. Jde o jednorázové pomůcky – proto spíše než kvalita rozhoduje jejich cena, dostupnost a doba dodání.

Dnes je na trhu i několik online prodejců se zdravotnickými pomůckami a přístroji. Předtím, než se pro některého z nich rozhodnete, zjistěte si, jaké možnosti a podmínky nabízejí. Zaměřte se hlavně na záruku a servis, který poskytují, na dodací dobu, dopravu, reklamaci a platební podmínky.

Foto: Bigstockphoto