Čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny

K čemu jsou dobré čerstvé šťávy a proč bychom je měli pít?

Dost možná také patříte mezi ty, koho trápí špatné zažívání, alergie, nadváha, únavový syndrom, třeba i vás často bolí hlava, anebo trpíte bolestmi při menstruaci. Třeba vás toto vše trápí jen proto, že máte špatnou životosprávu.

Důležité je svůj organismus čas od času pročistit a udělat něco, co mu skutečně pomůže. Detoxikace je občas pro organismus nutná. Pokud si dáte záležet na správném jídelníčku, uděláte pro sebe velmi mnoho. Jídelníček pak můžete obohatit o čerstvé šťávy plné vitamínů, které si vymačkáte z čerstvého ovoce a které si můžete namíchat podle libosti. Klidně si připravte šťávu z ovoce, které máte doma.

Čerstvou šťávu si můžete vymačkat jak z ovoce, tak si ji můžete připravit i ze zeleniny. Zeleninových šťáv si za den můžete udělat mnohem více, než těch ovocných.

Ovocné šťávy se doporučují spíše k snídani, k obědu a k večeři se pak hodí ty zeleninové. Díky nim ovlivníte pozitivně svůj fyzický výkon a vhodné jsou i tehdy, pokud chcete zhubnout.

Trápí vás přepracovanost a stres? Pak šťávy budou velmi pozitivně působit i na tyto faktory. Účinek zvýšíte i tím, že do nich přidáte konopný, nebo lněný olej. Pokud budete pít zeleninové šťávy, tak udržíte správné pH v organismu.

Nerovnováha pH způsobuje celou řadu nemocí. Pokud se rozhodnete pro dlouhodobou detoxikaci, tak si udělejte brokolicový mix, kam si přidáte kapustu, lilek, špenát a kořenovou zeleninu. Přidat klidně můžete i česnek.

Velmi dobré účinky na hubnutí má ananasová šťáva. Určitě jí zařaďte do svého jídelníčku, na jídelníček ale berte také velké ohledy.

Je jasné, že pokud budete chtít zdravě žít, tak šťávy vám k tomu stačit nebudou. Musíte jíst vyváženou a zdravou stravu. K tomu všemu by se pak měl přidat ještě i pohyb. Buďte fit na jaro a začněte jíst a pít zdravě.