Bolest břicha může mít mnoho příčin a kde je hledat? Někdy za to může jídlo, stres, ovulace, jindy těžká práce nebo onemocnění.
K tomu, aby bylo jasné o jakou bolest břicha jde, je nutné přesně uvést, jak se projevuje, jak je silná a v jakých místech se nachází.
Jelikož je v břišní dutině uloženo hned několik životně důležitých orgánů, často nás tato bolest znepokojí a my nevíme, co se děje.
Bolest břicha může doprovázet i průjem a zvracení, nebo u žen menstruace, která bolest ve většině případů způsobí.
Bolestí břicha je hned několik a je dobré je umět rozlišit.
Jaké bolesti břicha mohou přijít?
Může jít o bolest tupou, která není ani tak bolestivá, jako nepříjemná. Ostré bolesti mohou znamenat píchání v břiše a to na různých místech.
Mohou přijít z čistajasna, nebo mohou být důsledkem něčeho, co se zanedbalo a neléčilo. Dále pak mohou přicházet bolesti křečovitého charakteru, kdy člověk cítí neustálé sevření, které občas doprovodí i pocit úlevy. Můžeme mít pocit, že se nemůžeme pohnout, pořádně nadechnou, narovnat se a podobně.
Bolest břicha může způsobit i nadýmání a plynatost a to hlavně tehdy, kdy se nám břicho nafoukne. Uleví se vám pokud si dáte teplou sprchu, nebo cokoliv teplého na břicho.
Někdy jsou bolesti břicha tak velké, že je třeba vyhledat lékařskou pomoc.
Kdy by k tomuto mělo dojít?
Především tehdy, kdy je bolest doprovázena i zvracením, když vám neumožní pohyb, když je výrazná v levém nadbřišku nebo pravém podbřišku. Pokud máte problémy se stolicí a pokud se v ní navíc objeví i krev.
Jestliže máte průjem nebo dokonce teplotu, tak je také velmi nutné vyhledat lékařskou pomoc.
Určitě sami poznáte, co již není bolest běžná a co vás sužuje tak, že si sami nejspíše nedokážete pomoci. Rozhodně nic nepodceňujte a raději zajděte za lékařem zbytečně, než aby potom mohlo být pozdě.
Někdy se k bolesti břicha, může přidat i bolest hlavy.