Problémy s nespavostí, jak je řešit? 2. část

Po první části článku je tady druhá:

Stres vám nedá spát

Veliký problém. Pokud spíte špatně už několik měsíců kvůli stresu, tak vyhledejte pomoc. To by vám jinak úplně zničilo každý den a i zdravotní stav.

Můžete zkusit léky na spaní, nebo jiné doplňky stravy, které vám umožní lepší a klidnější spánek, ale stres musíte zmírnit samy v sobě. V tom vám léky nepomůžou. Určitě navštivte odbornou pomoc. Ale můžete si pomoct i samy. Jak?

  • Snažte se mluvit o svých problémech.
  • Pokud někdo z vašich blízkých vidí, že vám starosti nedají spát, neodmítejte jeho pomoct.
  • Snažte se brát věci pozitivně, i když je to v některých případech těžké.
  • Neodmítejte zábavu. Bavte se s přáteli, běžte se podívat na nový film do kina, nebo zajděte na jinou společenskou akci.
  • Smějte se. Smích prodlužuje život.
  • Zbavte se všech stresových faktorů, nebo lidí, kteří vás zatěžují svými problémy
  • Udělejte si radost. Kupte si něco, co si dlouho přejete.

Spánková laboratoř jako poslední možnost

Pokud stále špatně spíte a stále se nemůže přijít na to, jak je to možné. Nechte se doporučit do spánkové laboratoře.

Co je spánková laboratoř? Spánková laboratoř, je klinika, kde vás otestují na základě vašeho spánku. Pracovníci v těchto laboratořích vás monitorují ve spánku, aby zjistili, jaké problémy ve spánku se vám dějí. Jak dýcháte ve spánku, nebo jestli třeba nejde o jinou potíž jako například syndrom neklidných nohou.

Do této laboratoře pacient nastoupí asi hodinu, nebo jak se s doktory a pracovníky domluví, před tím než je zvyklý jít spát. Je uveden na jednolůžkový pokoj, kde je postel s kvalitní matrací a přikrývkami, vhodné i pro alergiky. Lůžko je zkrátka velmi příjemné a pohodlné.

U lůžka je umístěný přístroj. Který umožní doktorům vás sledovat během spánku a najít příčinu spánkových obtíží. Na tento přístroj je pacient připojen během spánku, aby se zjistilo, jakého původu je jeho nespavost. Vyšetření je bezbolestné.

Ráno pacient dostane snídani a jde se podívat na to, jak byl ve spánku monitorován, a kde se stal problém a jaká bude léčba.

Nespavost je závažná věc. A měli bychom ji řešit. I když to není nějak závažné, nespavost delší než jeden měsíc, je už spouštěč toho. Že s námi něco, nebo s naším životním stylem není něco v pořádku.