Lékárna Benu a zkušenosti klientů

Lékárna Benu patří mezi ty nejnovější v České republice. V současné době se pyšní 170 pobočkami v naší republice. Jejím cílem je odlišit se od ostatních lékáren, které jí konkurují a být svým klientům na blízku. Lékárna má ve znaku ptáka, který podle všeho značí život a energii.

V lékárnách není pultový prodej*, nýbrž si volně prodejné léky naleznete sami v samoobslužných zónách. Lékárna se také pyšní systémem, kdy vám zadarmo vystaví Lékovou kartu Benu, která vám bude automaticky kontrolovat dobu mezi užíváním léků nebo i doplňků stravy. Z lékařského hlediska možná někteří znají pojem 5T – ticho, teplo, tišení bolesti, tekutiny, transport. Lékárny Benu mají jakýsi podobný systém, který pojmenovali 5P – přístup, prostředí, personál, pokrytí, přijďte. Poslední bod vám mám naznačit, abyste lékárnu navštívili, a vše zmiňované pochopíte sami.

Přístup

Lékárna Benu dává přednost moderní technologii a hodně ji využívá. Lékárna Benu používá elektronická média k získávání informací, které jsou důležité pro zdravotnictví. Lékárny nepovažují své pacienty jako podřízené osoby, ale chtějí si s nimi rozumět a být s nimi rovnocenní.

Prostředí

Díky již zmíněným samoobslužným zónám, mají klienti možnost si v klidu přečíst návody na krabičkách a seznámit se s léky. Není jim to tak trapné, jak když se pracovnice/pracovníka za přepážkou ptají už na pátou mastičku a stále si nemohou vybrat. Tento způsob byl také vymyšlen z důvodu většího soukromí, abyste nemuseli svoje problémy ventilovat před všemi návštěvníky lékárny, a také nezdržovali lidi ve frontě za vámi.

Personál

Správný personál je základ. Když jdete od lékaře a není vám dobře, tak se jistě těšíte do postele a do lékárny jste se nepřišli dívat na otrávený pohled pracovnice/pracovníka za přepážkou. Chcete od pracovníků poradit, abyste co nejrychleji mohli lékárnu opustit. Milý úsměv na rozloučenou není k zahození.

Zkušenosti s lékárnou

I když mnoho lidí s touto lékárnou zkušenosti nemá, protože se prý nenachází v jejich bydlišti, zbytek obyvatel, kteří lékárnu navštívili, vyjádřili spokojenost. Hlavní věc, která návštěvníky překvapila, byla cena. U obyčejných náplastí a podobných drobných věcí se cenový rozdíl nepozná, ale u dražších výrobků je znát, že tato lékárna má o hodně levnější výrobky než ostatní lékárny.

*pultovým prodejem se vyznačují lékárny, do kterých vejdete a veškeré zboží je za přepážkou, kde stojí farmaceutický pracovník.