Hubnutí/zdraví

Dvě rozdílná slova, která i přes svoji odlišnost spolu souvisí. Z vlastní zkušenosti vím, že tyto dva pojmy lze spojit.

Pro své zdraví musí člověk hodně udělat. Nezáleží jenom na tom, zda zdravě jí, i když je to také velice důležitá věc. Člověk musí být také vyrovnaný. Stres určitě k ničemu nepřispívá. Hodně doktorů by souhlasilo i s tím, že je třeba správně cvičit, a ne jen sedět na gauči, jíst brambůrky a přepínat programy v televizi.

Zdravá strava

Pro každého je zdravá strava něco jiného. V souhrnu by to však měl být dostatek ovoce a zeleniny, mléčné výrobky a pekařské výrobky- nejvíce celozrnné pečivo. Rozhodně si nemyslete, že když budete jíst třeba jen jednou denně a velkou porci, že je to zdravé a zhubnete. Je to přesně naopak. Je třeba jíst vícekrát denně po menších porcích. Nejdůležitější jídlo dne je snídaně. Následuje svačinu, poté oběd- ten by v žádném případě neměl obsahovat smažené výrobky. Druhá svačina by mělo být nějaké ovoce a poslední jídlo dne je večeře. Každý den tedy musíme do svého těla dostat bílkoviny, sacharidy, tuky a nějakou energii. Bílkoviny neboli proteiny jsou pro výživu člověka naprosto nutné a nenahraditelné. Jsou nezbytnou živinou pro tvorbu nových a obnovu starých buněk a tkání, dále se podílí na obraně organismu a mohou sloužit jako nouzový zdroj energie při delším hladovění. Nejvíce bílkovin obsahuje maso, ryby, vejce a mléčné výrobky. Sacharidy jsou hlavním zdrojem energie, ale zároveň také jedna z příčin nadváhy a následně dalších zdravotních potíží.

Hubnutí

Hubnutí je pojem, pod kterým je celosvětově známý úbytek váhy. Nikdy ovšem nečekejte, že zhubnete přes noc. Vždy to vyžaduje nějaký čas a odmítání starých návyků. Většinou se snaží zhubnout ženy, protože muži si raději zajdou do posilovny, než aby dodržovali nějaké diety. Cvičení je ovšem nejúčinnější způsob hubnutí. Jít si zaběhat na čerstvý vzduch totiž nespaluje pouze kalorie, ale je to i podnět pro zdravého člověka.

Vlastní názor

Myslím si, že každý by měl být nějaký svůj koníček, při kterém každý den udělá něco pro své tělo. I já jsem pár diet vyzkoušela, protože mě zajímalo, jaké to bude mít účinky na mé tělo. A věřte mi, že žádná dieta neměla výsledek. Když projíždím internet, tak se někdy až děsím, co všechno někdo doporučuje lidem, aby shodily zbytečná kila. Má rada zní, nespoléhejte na diety, držte se pouze zdravého jídelníčku a choďte pravidelně cvičit. Budete díky tomu i vnitřně vyrovnanější.