Noční přejídání se

Možná se v tomto článku najdete i vy. Stává se vám, že celý den nejíte a držíte se a v noci pak sníte cokoliv a to bez toho, abyste o tom vůbec věděla? Pak trpíte noční bulimií.

Touto nemocí trpí hlavně ty ženy a dívky, které si přejí zhubnout a snaží se moc nejíst. Přes den to vydrží, ale v noci ve spánku, dokážou spořádat cokoliv, co doma najdou. Navštěvují lednici a přejídají se a přitom o tomto hříchu ani netuší. Takto se chovají nejen doma, ale také kdekoliv jinde. Zjistí to až ráno, když je tlačí drobky v posteli a leží si na obalech od snědených potravin. Do té doby vůbec netuší, že se v noci byli najíst.

Noční přejídání se způsobuje hlavně to, že přes den se hladoví a pak v noci přijdou skutečně neovladatelné chutě, kdy nepomůže vůbec nic. I když si budete sebevíc přát, abyste se v noci nevzbudila a nenajedla se, tak se vám to s největší pravděpodobností nepovede. Pokud si vezmete silné prášky na spaní, tak se vám může stát to, že si ve spánku budete kousat do jazyka, protože se vám bude zdát o tom, že jíte a jazyk si můžete tímto způsobem dost dobře poranit. Lék na noční bulimii neexistuje.

Pokud vás něco podobného trápí již řadu let, tak vám nepomůže ani to, když se najíte přes den. Pokud máte nemoc podchycenou v počátku, máte šanci, že pravidelnou stravou přes den nočnímu přejídání se zabráníte. Jinak ale nikoliv.

Tato nemoc není příliš častá, ale vyskytuje se a vyskytuje se hlavně u těch dívek a žen, které se snaží zhubnout. Tělo si pak v noci, kdy nad ním ztratíme moc, samo řekne, co chce a jde si za tím. Proto se také doporučuje najíst se spíše přes den, kdy máte vše pod kontrolou, než jíst například v noci, kdy si vezmete naprosto cokoliv, co vypátráte a může to být klidně i tatarská omáčka, nebo jiné kalorické potraviny, které vám více ublíží.