Jak na oslabenou imunitu?

vitamin-d3 800-iu-t1V podzimním a zimním období, kdy chřipky a nachlazení řádí snad na každém kroku, je obzvlášť důležitá dobrá imunita. Je to totiž právě imunitní systém, který naše tělo chrání před viry a bakteriemi, ale také plísněmi, parazity, toxiny a dokonce i nádorovými buňkami. Pokud je imunita oslabená nebo dokonce selže, častěji se objevují nejrůznější infekční choroby či chronická únava. Posilovat imunitní systém je proto naprosto nezbytné.

Pro správnou funkci imunitního systému je velice důležitý vitamín D, který kromě toho má i pozitivní vliv na správnou stavbu a sílu kostí a zubů, podporuje správnou funkci svalů a je prospěšný také při vstřebávání vápníku a fosforu v našem organismu. Přesto význam vitamínu D stále velká část populace podceňuje.

Jak vitamín D získat?

Podceňování významu vitamínu D a jeho nedostatečné užívání pravděpodobně souvisí i s faktem, že získávání tohoto vitamínu není zrovna jednoduché. Tím nejpřirozenějším způsobem je příjem vitamínu D ze slunečních paprsků, které dopadají na naši pokožku. Jenže jakmile použijeme opalovací krém s ochranným faktorem 30 a vyšším, naše pokožka schopnost vytvářet vitamín D téměř ztratí. Naopak opalování bez ochranného krému může být pro naše tělo velice nebezpečné.

Na vitamín D jsou bohaté i některé potraviny. Patří mezi ně především tuňák, losos, pomerančový džus a cereálie. Problém však tkví v tom, že z potravin takové množství vitamínu D, které by naše tělo potřebovalo, zkrátka získat nelze.

Zkuste kvalitní doplňky stravy

Nabízí se však třetí řešení – využít doplňky stravy. Při jejich výběru ale buďte opatrní, pečlivě si prozkoumejte jejich složení. Vyzkoušejte produkty, které vyrábí česká společnost Noventis s.r.o. Ta má v nabídce hned několik doplňků stravy, které obsahují vitamín D. Jedná se například o doplněk stravy Vitamín D3 400 IU, v němž se nachází 10 µg vitamínu D, tedy bezpečná a doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 3 let, či Vitamín D3 800 IU obsahující 20 µg vitamínu D, což je doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 12 let.

Svou imunitu můžete podpořit také přípravkem Rakytníkový olej + Vitamín D, který obsahuje čistý stoprocentní rakytníkový olej získaný velmi šetrnou CO2 extrakcí, díky čemuž si zachovává vysoký podíl důležitých nenasycených mastných kyselin. Vyzkoušet můžete také Rybí olej lékopisné kvality, v němž se kromě vitamínu D nachází také vitamín A. Pro ženy před menopauzou i během ní je určen produkt Izoflavony Duo s vitamínem D, jenž obsahuje také dva druhy fytoestrogenů – izoflavony ze sóji a červeného jetele, které pomáhají zmírnit problémy doprovázející přechod.

Všechny uvedené doplňky stravy si můžete zakoupit na webovém portálu www.noventis.cz, kde je pro vás připraveno hned několik výhod – sleva 50 korun na první nákup, věrnostní slevy, dárky či doprava zdarma.