Jak nepodlehnout únavě?

Jestli vás okamžitě napadla káva, energetický napoj či sušenka, tak hned opět zapomeňte, jsou totiž mnohem lepší a zdravější způsoby jak s únavou bojovat a postavit se jí. Obzvlášť v tomto ročním období jí trpí téměř každý, tak pojďme na to!

Jako první je nutné zaměřit se na pořádné jídlo. Pokud si dáte housku se salámem, určitě vám energii dodá, ale ne velkou a hlavně ne na příliš dlouho. Lepší variantou je dostatek ovoce a zeleniny, a to i několik kousků denně.

Dále celozrnné pečivo nebo oříšky, které vás nabudí již od ranních hodin, ve kterých jste nuceni vstávat kvůli pracovním povinnostem. Nezapomínejte taky na dávkování. Když si dáte ráno hrst ořechů, je jasné, že do konce pracovní doby nepostačí.

Je potřeba jíst každé tři až čtyři hodiny a k tomu dodržovat pitný režim a to nejlépe v podobě čisté vody, která vaše tělo očistí od škodlivých látek.

Jestliže na vás padne únava o víkendu, kdy toho máte tolik na práci, neváhejte a zacvičte si. I když se cítíte tak, že byste usnula snad i ve stoje, zvedněte se a udělejte pár sklapovaček, dřepů nebo si prostě jen jděte zaběhat se sluchátky v uších a spojte užitečné s příjemným. Rozproudí se vám v těle krev a budete mít energie na rozdávání.

Někoho trápí více než námaha fyzická spíše psychická, v takových případech se stačí na dvacet minut posadit do pohodlného tureckého sedu, zavřít oči, zhluboka dýchat a snažit se úplně vypnout a vyčisti hlavu od problémů, co máte v práci, škole nebo doma.

Někdo by mohl říct, že je to nesmysl, ale je fakt, že i přebytek spánku způsobuje samotnou únavu. Je dokázáno, že dospělý člověk, by měl být nejvíce svěží po pěti až šesti hodinách vydatného spánku. U dětí je samozřejmě časová hranice vyšší a to něco okolo osmi hodin.

V ložnici byste také neměli mít přemíru zelených rostlin. Mnozí totiž netuší, že tyto poklady, které přes den kyslík vyrábějí, v noci, i když jen v malém množství, ho dýchají stejně jako my. Proto, jestli máte u postele botanickou zahradu, měli byste s ní něco udělat, protože dostatek kyslíku je pro kvalitní spánek velmi důležitý.

Spoustu energie přeji!