Vyberte si správnou antikoncepci

Antikoncepce nás má chránit před nechtěným těhotenstvím a samozřejmě má i jiné klady. Proto ji užívají i ženy, které jsou bez partnera. Antikoncepce je v dnešní době samozřejmost, která se týká většiny žen, které nechtějí mít miminko.

Druhů antikoncepce je tolik, že dost možná nevíte, pro kterou z nich byste se měla rozhodnout a tak tápete, kterou si vybrat. Existuje antikoncepce pro muže, což je kondom a pro ženy, což je velké množství antikoncepčních přípravků.

Nejvyužívanější antikoncepcí jsou tablety, které se také řadí k těm nejspolehlivějším ochranám před nechtěným těhotenstvím. Další je pak tableta, která se užívá po pohlavním styku, jsou tu pak také nitroděložní tělíska a pak také antikoncepční injekce.

Pokud si vybíráte antikoncepci, berte ohled na to, jak je spolehlivá. Vybírejte si takovou, která vám poskytne nejlepší ochranu a také největší pohodlí. Proto, aby byla antikoncepce spolehlivá, je však nutné brát ji tak, jak je uvedeno v příbalovém letáku, nebo jak vám určí lékař. Další věc, na kterou byste měly brát ohledy při výběru, je to, jak se antikoncepce užívá, nebo jak probíhá aplikace. Někomu nevadí brát denně v určitou hodinu prášky, někdo s tím může mít problém a může zapomínat. Pak jsou tu i jiné možnosti. Buď tělísko, které se vkládá na 5 let, nebo antikoncepční injekce.

Každá antikoncepce má své vedlejší účinky a tak berte ohled i na to. Některá může způsobovat bolest hlavy, po některé můžete přibrat. Antikoncepce by vám neměla znepříjemňovat pohlavní styk. Pokud tomu tak je, tak ji vyměňte. S lékařem můžete probrat to, jakou ochranu před početím zvolit. Určitě vám řekne, pokud mu sdělíte své požadavky, co je pro vás tím nejlepším. Nejdůležitější je znát také váš zdravotní stav, a to lékař samozřejmě ví a podle toho si při předepisování bude také rozhodovat.