Bolest zubů a jak ji léčit

Bolest, která je každému známá a zcela jistě si jí každý prošel.

Jak se bolest zubů projevuje?

Je mnoho variant, jak se vaše bolest zubů může ukázat, protože existuje spousta onemocnění zubů a odtud se odvíjí i bolesti. Většinou se ukáže otok a bolest, že nelze pokousat potravu. Také vám mohou zarudnout dásně. Veškerá bolest může být doprovázená zvýšenou tělesnou teplotou.

Jaké jsou příčiny bolesti zubů?

Je mnoho faktorů, které mohou způsobit bolest zubů, příkladem jsou:

Nesprávná hygiena – znáte to, že zuby si máme čistit po každém jídle, abychom se vyhnuli veškerým problémům, avšak ne vždy je k tomu příležitost a ne všichni sebou nosí kartáček. Každopádně bychom si zuby měli čistit minimálně dvakrát denně (ráno a večer) aby se nám v chrupu neukládaly bakterie, které mohou způsobovat nějaké nemoci – jako například zubní kaz. Kromě kartáčku je dobré také dbát i na jiné hygienické potřeby, jako je ústní voda, zubní nit, mezizubní kartáček a podobně.

Pravidelná kontrola – pro zdravý chrup je také podstatné, abyste pravidelně navštěvovali zubaře, aby případný kaz nebo jinou nemoc vyléčil hned v počátku a tak by se nemoc nemohla dále rozvíjet, což vám ušetří bolest i váš chrup.

Úraz – při některých úrazech může dojít k tomu, že se vám kus zubu může odlomit a podobně. A pokud zub není hned léčený, tak se do zbytku může dostat nějaká bakterie a způsobuje bolest.

Jídelníček – narušení skloviny a celkově zubů může způsobit i některá jídla. Proto je důležité dávat si pozor na to, co jíte.

Jak lze bolest zubů vyléčit?

Když pocítíte bolest zubů, hned byste měli navštívit zubního lékaře nebo speciální stomatologickou ambulanci. Je pravdou, že existuje spousta rad, jak bolest zmírnit a podobně, ale není to vždy nejlepší varianta, protože bolest jen přecházíte a může vám z toho vzniknout nějaké ještě horší onemocnění. Ale pokud jde o bolest, kterou chcete utišit, než dojdete k lékaři, tak někdy babské rady pomohou.

Hřebíček – na bolest zubů se nejčastěji používá hřebíček, protože působí jako anestetikum.

Led – zaručený způsob, jak se zbavit otoku vždycky bylo zchladit jej, a proto tedy používat led.

Čaj – nejen kloktání bylinných čajů může být úlevou, ale také sáček, kterým jste si právě zalili černý čaj, když ho ještě teplý přiložíte na bolestivé místo, značně se vám uleví.