Kuří oko a jeho léčba

Nejen že není estetický hezké, ale dokáže i pěkně bolet. Celkově nás může vůbec nepříjemně obtěžovat. Většinou se jedná o následek vhodně nezvolené obuvi. A právě proto se podíváme na možnosti léčby kuřího oka.

Popis

Bývají totiž výsledkem odumřelé a zrohovatělé kůže v menších oblastech vystavených tlaku a tření. Kuří oka se však na rozdíl od mozolů obvykle nacházejí na vystupujících kostech, zejména na kloubech. Z tohoto důvodu se nejčastěji objevují na palcích a malíčcích. Je nepříjemnou a bolavou záležitostí. V rámci prevence se proto doporučuje nosit kvalitní a pohodlnou obuv.

Kuří oko léčba odborná

Při jeho výskytu nemusíte ihned běžet k lékaři. S kuří oko léčba Vám dokáže pomoci i zkušená pedikérka. Pozor si ale dejte na to, abyste se dostali opravdu k dobré a kvalitní pedikérce. Nechcete si přece situaci ještě více zkomplikovat.

Co pro Vás pedikérka udělá? V první řadě se připravte na to, že jeho léčba může bolet. Pedikérka vám kuří oko odstraní ostrým nožíkem a na ranku vám dá speciální náplast. Léčbě mohou napomoci i různé masti, které vám doporučí.

Je možné odstranit ho také laserem u kožního lékaře. Ovšem tato metoda je velmi bolestivá. Důležitým bodem v léčbě je nahrazení nepohodlných bot za vhodnější, které nebudou obnovovat léčené kuří oko. Pomoci od bolesti mohou ortopedické nebo gelové vložky.

Kuří oko léčba – jak si pomůžete sami

Pokud se rozhodnete kožní útvar léčit sami, existuje mnoho účinných rad.

  1. Máčíme nohu v teplé vodě nebo v kyselině salicylové do té doby, než kůže na kuřím oku zbělá. Poté odumřelou kůži lehce odstraníme nožíkem či žiletkou a nalepíme na léčené místo větší náplast.
  2. Osvědčeným pomocníkem se vám může stát náplast napuštěná kyselinou salicylovou zakoupenou v lékárně. Výhodou je, že může být na noze nalepená celý den. Náplast kontrolujte, zdali se nepohnula. Účinná látka je totiž jen na určité části náplasti.
  3. Namočte plátek cibule na několik hodin do octu, večer ho přilepte na kuří oko a nechte do rána působit. Ráno nohu omyjte v horké koupeli. Tento postup opakujte tak dlouho, než se jádro kuřího oka oddělí od ztvrdlé kůže.
  4. Zastánci bezbolestných řešení mohou vyzkoušet masáž kuřího oka. Jemné hnětení může přispět k vyléčení útvaru.
  5. Jasmínový květ rozemelte na kaši, poté ho natřete na kuří oka a zalepte leukoplastí. Leukoplast vyměníme po pěti dnech. Tento postup opakujeme do vyléčení (přibližně 3–5krát).
  6. Často používanou metodou bývá potření kyselinou mravenčí, kterou běžně seženete v lékárně.
  7. K potření postiženého místa lze využít citrónovou šťávu a stroužek česneku.