Zdraví a životní styl

Každý z nás se snaží vést aspoň trochu zdravý životní styl. Jsou lidé, kteří o své zdraví opravdu dbají a dělají opravdu mnoho. Ale jsou zde i takoví lidé, kteří to se starostí o sebe moc nepřehánějí. Co je tedy správné?

Jak si držet zdravý životní styl?

Mnozí by řekli takovou tu klasiku, což bývá několik věcí, které byste neměli dělat a které naopak dělat musíte. Avšak takto hromadně to nemusí platit pro každou osobu, přece jenom každý organismus funguje jinak a každému ubližuje něco jiného.

Zákazy a příkazy?

1. Nekouřit – ano, je pravdou, že kouření je nejhorším zlozvykem mnoha lidí a jde opravdu o zdraví nebezpečnou závislost. Ale každý konzument cigaret je s touto informací smířený, i kdyby nečetl krabičku od cigaret, tak to musí vědět, protože tato informace koluje světem. Samozřejmě, že člověk, který podléhá cigaretám, nebude žít stoprocentně perfektním životním stylem, ale přesto může být zcela zdravý a vitální.

2. Nepít alkohol – téma alkohol a zdraví je velice rozsáhlé, protože každý toto spojení vidí jinak. Jsou lidé, kteří alkohol vidí jako drogu, která zdraví zabijí, avšak na druhou stranu jsou zde i lékaři, kteří tvrdí, že alkohol, pokud je ve správné míře, může být i lék. Samozřejmě, že opět záleží na tom, jak si s touto látkou popere váš organismus, obě tvrzení mohou být pravdivá. Ovšem, pokud se budete držet pravidla, že všechno s mírou, tak si nemůžete alkoholem ublížit, ba naopak.

3. Jíst pouze zdravá jídla – ale co je zdravé jídlo? Dnes jsou všechny potraviny na tom stejně – chemicky upravené suroviny. A i kdybyste jedli pouze nějaká rádoby zdravá jídla, tak mnohdy vám naopak nemusí energeticky stačit. Někteří se snaží nejíst tučná jídla, držet pročišťovací diety a podobně, ale i tyto suroviny naše tělo potřebuje a kde jinde by si je mělo brát, když vy mu je odepřete? Nejlepší a nejzdravější je jíst to, na co máte chuť, bez ohledu na to, zda je to zdravé či ne.

Zdravý životní styl nespočívá v zákazech, ba naopak jde o to, aby byl člověk spokojený a šťastný a to dosáhne jen tehdy, když se nebude omezovat ve věcech, které má rád.