Kdy se pokusit znovu o miminko po potratu

Konečně se vám podařilo otěhotnět a tuto obrovskou radost záhy vystřídalo obrovské zklamání, protože jste bohužel o miminko přišla. Bohužel to rozhodně není nic, co by vám na psychice přidalo, ale musíte jít dál. Není ještě všem dnům konec a miminka se jistě zanedlouho dočkáte.

Samozřejmě, že první, co vás po potratu napadne je to, kdy se budete moci o miminko pokusit znovu. To, že se ženy z celé této situace psychicky nezhroutí je právě proto, že vědí a mají v mysli, že se budou moci o miminko pokusit zas. Po potratu si žena prochází šestinedělím a v této době se čistí. Nesmí dojít k pohlavnímu styku, proto tato doba rozhodně není k dalšímu plánování těhotenství vůbec vhodná.

Většina lékařů ženě po potratu doporučí čekat 3 měsíce, jsou ale i tací, jež doporučují dobu delší a to půl roku. Po potratu je celkem snadné znovu otěhotnět, protože žena je takzvaně jako pohnojená zahrádka. Její hormony jsou díky šestinedělí jak na houpačce a její mysl, je připravena pečovat o dítě. Proto se po potratu otěhotní celkem snadno.

Pokud tedy máte za sebou potrat, po uplynutí třech měsíců, se klidně vrhněte na miminko znovu. Pokud se však cítíte na to, abyste se na miminko vrhla dříve, tak se tomu nebraňte. Tří měsíční dobu lékaři udávají hlavně z psychického důvodu a to proto, aby se žena dala dohromady.

Jestliže vám na kontrole u lékaře zjistí, že se děloha již sama pročistila, pak se klidně vrhněte do dalších pokusů otěhotnět. Může se však stát to, že za sebou máte více jak dva potraty, pak rozhodně raději vyčkejte a poraďte se s lékařem o tom, kdy pro vás konkrétně, bude nejvhodnější doba k tomu, abyste se opět mohla začít o miminko snažit. Nechte se vyšetřit proto, aby se zjistilo, co potraty způsobuje. Jestliže máte za sebou jeden potrat, tak rozhodně vyčkejte na to, až dostanete menstruaci, do té doby se o miminko nepokoušejte.