Jak se poprat s kocovinou

Kocovina není vůbec příjemný stav a každý se v tu chvíli proklíná, že to den před tím s alkoholem tolik přehnal. Většinou si říkáme, že jsme neměli tolik pít a je nám líto, že jsme si to neuvědomili dřív, ale řešíme to, až když už je pozdě.

Alkohol teče proudem a lidé nevědí, kdy mají dost. Pokud se ani vy neubrzdíte, přinášíme několik řešení, co dělat, když už je pozdě. Pokud přijdete domů pod těžkým vlivem, tak ještě před spaním vypijte co nejvíce čisté vody. V noci vás totiž s největší pravděpodobností přepadne velká žízeň. Vodu si pak dejte i k posteli. Před spaním si také vezměte brufen, nebo něco na hlavu, abyste zmírnili následky bolesti druhý den.

Kocovinu způsobuje dehydratace. Proto je třeba co nejvíce vody a klidně si dejte i energetický nápoj Isostar, který obsahuje taurin. Káva není to nejvhodnější, i když si jí spousta lidí ráno udělá. Ta také odvodňuje, ale vaše tělo potřebuje úplný opak. Co nejvíce je třeba zavodnit a na bolesti si vzít léky.

Dobré je, pokud se vám povede vyzvracet. Snažte se, ale aby to bylo na správné místo. Fruktóza rychleji odbourá alkohol a proto jsou dobré ovocné džusy, nebo čerstvé ovoce. Většinou nám je po opici tak špatně, že do sebe nedokážeme dát žádné jídlo a jediné, čeho jsme schopni, je pít.

Proto ještě než opět přijde chuť k jídlu, tak se snažte co nejvíce pít. Měla by vám také přinést úlevu sprcha, pokud se neudržíte na nohou, tak si raději lehněte do vany, ale nenapouštějte jí plnou, to kdybyste v ní náhodou usnuli.

Dobré je si namočit i vlasy a čelo, sice díky tomu nevystřízlivíte, ale přinese vám to aspoň malou úlevu. Uvařte si vývar. Pokud víte, že jdete pít, tak si vývar uvařte už den předem, protože při přípravě by se vám mohla motat hlava a nemuselo by vám být nejlépe. Co nejvíce věcí si proto připravte dopředu.

Vůbec neuškodí, když si do lékárny zajdete pro vyprošťovák, který by vám měl taktéž ulevit. Nejdůležitější však je včas konzumaci alkoholu zastavit.