Bolest v podbřišku a co jí můžete přičítat

Rozdělení bolesti v podbřišku:

Ačkoliv si mnoho mužů myslí, že se jich toto téma netýká, tak opak může být pravdou. Bolesti v podbřišku se rozdělují dle toho, jestli vás bolí pravá či levá strana a podle toho se dále odvíjejí různé nemoci spojené s danou stranou.

Nemoci, které mohou být při bolesti i pravého i levého podbřišku:

Jsou jisté nemoci, které mohou zasáhnout v jakékoliv lokalitě, jak i vpravo, tak i vlevo.

Chlamydie – jde o nejčastější pohlavní nemoc, která může napadnout i ženy i muže. Mnohdy ji samotný pacient nemůže rozpoznat. Její příznaky jsou například bolest při použití toalety, bolest při pohlavním styku či různé svědění. Každopádně by se neměla nijak podceňovat.

Endometrióza – nemoc, která je spojena se ženou, protože jde o jisté onemocnění dělohy. Tato nemoc se projevuje bolestí při pohlavním styku, krví při močení či stolicí anebo silnou menstruaci. Ženy by měly velmi zpozornět, protože Endometrióza může způsobit ženskou neplodnost.

Zánět močového měchýře – častěji se vyskytuje u žen, ale může postihnout i muže. Příznaky jsou, když vás bolí bříško, záda, máte nutkání neustále chodit na záchod.

Levý podbřišek:

Existují nemoci, jejichž bolest postihuje právě levou stranu podbřišku. Takže, když vás bolí, tlačí či píchá oblast levého podbřišku a vyloučíte všechny nemoci, které mohou postihnout obě strany, tak nám zbude ještě jedna nemoc.

Zánět prostaty – onemocnění, které postihuje muže. Jde o bolest kloubů, svalů, podbřišku, muž cítí bolest při močení. Může mít horečku, nechutenství, často unavený a podobně.

Pravý podbřišek:

Pak jsou tu nemoci, které specifikuje bolest v oblasti pravé strany podbřišku.

Zánět slepého střeva – je velmi známá a dost častá nemoc, která se běžně léčí operací. Poznáte ji podle křečovité bolesti, nadýmání, pocit na zvracení, nechutenství až dokonce ke zrychlení srdečního tepu.

Žlučníkový záchvat – jde o nemoc, kdy se vám začne projevovat přítomnost žlučníkových kamenů. Při této nemoci cítíte v sobě neklid, nervozitu, nevolnost. Také to ve vás může vyvolávat pocit na zvracení. Dokonce to může způsobit zrychlený srdeční tep, zrychlení dech anebo snížit krevní tlak.

Samozřejmě, že nemoci podbřišku je mnoho a nelze je přesně určit podle dvou či tří vět a je velmi důležité zajít si s jakoukoliv bolestí v této oblasti k lékaři, protože by se to opravdu nemělo podceňovat.